Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. decembra 2013 Plyn a ropa od Energia.skSITA

EPH zvyšuje svoj podiel v spoločnosti Nafta

Energetický a průmyslový holding (EPH) zvyšuje svoj podiel v spoločnosti Nafta. Menšinový balík akcií odkúpil od nemeckej energetickej skupiny E.ON. „Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH) odkúpil od spoločnosti E.ON jej 40 %-ný podiel v slovenskej spoločnosti Nafta,“ uviedol v zaslanom stanovisku Daniel Častvaj, riaditeľ marketingu a komunikácie EPH. Cenu transakcie Častvaj neuviedol. 

Kúpou akcií E.ON Ruhrgas International GmbH tak dnes EPH kontroluje už viac než 96 % akcií spoločnosti Nafta. Majoritným vlastníkom bol EPH aj doteraz, prostredníctvom Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) vlastnil viac než 56,15 % akcií. V SPP má EPH podiel 49 % spolu s manažérskou kontrolou. Zvyšné viac než 3 % akcií v spoločnosti Nafta sú v rukách drobných akcionárov. 

Spoločnosť Nafta sa zaoberá skladovaním zemného plynu, ktoré na Slovensku nie je zabezpečené cez štátne rezervy, ale prostredníctvom súkromného sektora. Nafta vyvíja tiež aktivity v oblasti prieskumu a ťažby uhľovodíkov. Skladovacia kapacita systému podzemných zásobníkov zemného plynu, ktoré prevádzkuje Nafta, predstavuje v súčasnosti 2,3 mld. metrov kubických.

(c) energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.