Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. júna 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

EPH získal ďalšie plynové elektrárne v Británii. V Brne im obchod nevyšiel

Britská spoločnosť Centrica schválila predaj svojich paroplynových (tzv. CCGT) elektrární Langage a South Humber Bank s celkovým inštalovaným výkonom 2,3 GW. Kupujícím je spoločnost EP UK Investments Ltd, která za tieto aktíva zaplatí 318 miliónov britských libier (cca 360 mil. eur) v hotovosti, okrem obvyklého prevádzkového kapitálu a ostatných cenových úprav. Transakciu ešte musia odobriť protimonopolné úrady. Očakáva sa, že bude dokončená v druhej polovici tohto roka.

Energetický průmyslový holding už na britských ostrovoch vlastní dve uhoľné elektrárne Eggborough a Lynemouth. V areáli elektrárne  Eggborough  firma pripravuje stavbu novej plynovej elektrárne s výkonom až 2500 MW. Lynemouth zase prechádza na spaľovanie biomasy.

Holdingu ale včera nevyšiel obchod v Brne, zástupcovia mesta odmietli návrh spoločnosti EP Energy na odkúpenie väčšiny alebo celej mestskej firmy Teplárne Brno.

EP Energy pod sebou v ČR sútreďuje viaceré teplárenské prevádzky, kde sa kombinuje výroba elektriny a tepla a rozvody tepla. Kontroluje napríklad Elektrárne Opatovice, Plzeňskú energetiku, Pražskú teplárenskú a podobně. Primátor Brna koncernu EPH odkázal, že aktuálne nemá záujem o ponuku strategickéoh partnerstva, ale ponúkol holdingu odbornú participáciu na tvorbe dlhodobej koncepcie v oblasti energetiky.

EPH je tiež kľúčovým hráčom v slovenskej energetike, ovláda prepravu i skladovanie plynu, dominantného výrobcu elektriny, pôsobí v distribúcii i dodávke elektriny atď.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.