Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Energy plynová elektráren výroba energie elektrina
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
23. mája 2023 Plyn a ropa od Energia.skSITA

EPH posilňuje svoju energetickú skupinu, akvizícia plynových elektrární v Holandsku

Česká skupina Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH) rozšírila svoju prítomnosť v Holandsku. Prostredníctvom dcérskej spoločnosti EP Netherlands (EP NL) uzavrela dohodu so spoločnosťou Castleton Commodities International LLC (CCI) o akvizícii dvoch plynových elektrární. Skupina o tom informovala v správe, ktorú zverejnila v utorok.

Firma EP NL získala do svojho úplného vlastníctva plynovú elektráreň MaasStroom v Rotterdame s inštalovaným výkonom 426 megawattov (MW). Okrem toho získala 50-percentný podiel v spoločnosti Enecogen, ktorá prevádzkuje ďalšiu plynovú elektráreň v Rotterdame s inštalovaným výkonom 910 MW. Zvyšný 50-percentný podiel v spoločnosti Enecogen bude naďalej vlastniť holandská energetická spoločnosť Eneco N.V.

Začiatkom tohto roka EP Netherlands rozšírila svoje pôsobenie na holandskom energetickom trhu akvizíciou elektrárne Sloe (870 MW), elektrárne Rijnmond (810 MW) a tiež firiem PZEM Energy Company B.V. a PZEM Pipe. Tieto akvizície umožnili spoločnosti EP NL vytvoriť portfólio zahŕňajúce štyri plynové elektrárne. S kumulatívnou kapacitou 2,6 gigawattov (GW) je dnes na treťom mieste v rámci prevádzkovateľov elektrární v Holandsku.

Tohtoročnými akvizíciami štyroch plynových elektrární a s nimi súvisiacimi aktivitami v oblasti obchodu a distribúcie sme položili pevné základy pre naše dlhodobé pôsobenie v Holandsku,“ povedal člen predstavenstva EP Power Europe Peter Černák. EP Power Europe je dcérou skupiny EPH. „Sme radi, že môžeme pokračovať v raste na holandskom energetickom trhu,“ dodal generálny riaditeľ EP Netherlands Niels Unger.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.