Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. novembra 2017 Plyn a ropa od Energia.skSITA

EPH: M. Topolánek pre prezidentskú kandidatúru prerušuje pôsobenie v holdingu

Topolánek je podľa neho „veľmi platným členom manažérskeho tímu“, ktorého ako kolegu majú (v EPH) radi. „Z pracovného hľadiska pre nás jeho kandidatúra nie je dobrou správou. Na druhej strane však poznáme jeho mieru záujmu o veci verejné, jeho rozhodnutie rešpektujeme a prajeme mu pri voľbe veľa šťastia,“ povedal Častvaj.

„Pre úplnosť dodávame, že svoje rozhodnutie nám Mirek oznámil vo štvrtok (2.11.) v noci a informáciu sme iba vzali na vedomie a s nikým ďalším sme o nej nediskutovali. EPH nehral pri rozhodnutí Mirka rolu a nebude ju hrať ani počas kampane,“ zdôraznil.

Topolánkova kandidatúra je podľa Častvaja jeho osobným občianskym rozhodnutím, ktoré s EPH nesúvisí. „O prípadnej finančnej podpore sme nediskutovali. Môžeme však úplne vylúčiť, že by EPH bolo hlavným alebo významným zdrojom financovania nákladov jeho účasti vo voľbách. EPH je podnikateľským subjektom, ktorý sa nezúčastňuje a nebude zúčastňovať na politickom dianí,“ dodal Častvaj.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.