Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. januára 2015 Plyn a ropa od Energia.skSITA

EPH kupuje v Taliansku sedem elektrární na plyn a uhlie

Celkový výkon odkúpených elektrární je 4500 MW. Z toho 600 MW je výkon čiernouhoľnej elektrárne Fiume Santo na Sardínii. Elektrárne na plyn sa nachádzajú na Apeninskom polostrove a na Sicílii.

Transakciu ešte musí schváliť Európska komisia. Predaj by sa mal ukončiť v priebehu druhého kvartálu tohto roka.

Predaj aktív v Taliansku je súčasťou stratégie E.ONu odkloniť sa od konvenčných výrobných zdrojov a sústrediť sa na obnoviteľné zdroje energie.

Šéf nemeckého koncernu Johannes Teyssen v tlačovej správe vydanej v pondelok poukázal na to, že E.ON naďalej posudzuje možný predaj aj ďalších aktív, ktoré má v Taliansku.

„Sme hrdí, že máme príležitosť pokračovať v Taliansku v tradícii E.ONu vo výrobe elektriny z konvenčných zdrojov. Naša stratégia je dlhodobá a zameraná na rozvoj,“ uviedol šéf EPH Daniel Křetínský.

EPH je druhý najväčší výrobca elektriny v Českej republike. Prevádzkuje tiež uhoľné bane v Nemecku a Poľsku. V novembri 2014 EPH kúpila čiernouhoľnú elektráreň Eggborough vo Veľkej Británii.

Na Slovensku pôsobí v oblasti prepravy, distribúcie a skladovania plynu prostredníctvom spoločností SPP a Nafta a tiež v distribúcii a dodávke elektriny prostredníctvom Stredoslovenskej energetiky a EP Energy Trading. Skloňuje sa aj záujem EPH o podiel Enelu v Slovenských elektrárňach. 

Energia.sk, ČTK

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.