Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. decembra 2017 Ostatné od Energia.skTASR

EPH kupuje podiel v maďarskej elektrárenskej spoločnosti Mátra

Spoločnosti EPPE aj SPI majú v konzorciu rovnaký, teda 50-% podiel. RWE Power predáva 50,9 % a EnBW 21,7 % spoločnosti Mátra.

EPPE je 100-% dcérskou spoločnosťou EPH. Mátra je druhým najväčším výrobcom elektriny v Maďarsku s inštalovanou kapacitou 960 megawattov (MW). Elektrinu vyrába spaľovaním lignitu, biomasy, plynu a s využitím fotovoltických systémov. Mátra taktiež vlastní a prevádzkuje dve povrchové lignitové bane Visonta a Bukkabrany, ktoré sa nachádzajú v blízkosti elektrárne.

Zmluvné strany sa dohodli, že nebudú zverejňovať cenu alebo iné podrobnosti o transakcii. Obchod podlieha schváleniu príslušných antimonopolných úradov a maďarského regulátora. Vyrovnanie transakcie sa očakáva v 1. štvrťroku 2018.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.