Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. apríla 2018 Plyn a ropa od Energia.skTASR

EP Infrastructure vlani zaznamenala nárast EBITDA na 1,509 mld. eur

Tranzit zemného plynu dosiahol vlani 65 miliárd kubických metrov (m3), medziročný nárast o 7 %, distribúcia zemného plynu predstavovala takmer 5 miliárd m3, nárast o 5 %, distribúcia elektrickej energie viac ako 6 terawatthodín (Twh), nárast o 5 %. Dodávky tepla predstavovali viac ako 22 petajpoulov (PJ).

EP Infrastructure je európskou energetickou infraštruktúrnou utilitou, zameranou na tranzit, distribúciu a skladovanie zemného plynu, distribúciu elektrickej energie a teplárenstvo.

EPH je stredoeurópskou energetickou skupinou, ktorá vlastní a prevádzkuje zariadenia v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku, Taliansku, Veľkej Británii, Maďarsku a Poľsku. Ide o integrovanú skupinu pokrývajúcu reťazec od ťažby hnedého uhlia cez výrobu elektriny a tepla až po distribúciu elektriny a tepla. Spoločnosti, ktoré sú súčasťou EPH, zamestnávajú takmer 25.000 pracovníkov.

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.