Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. augusta 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

EP Energy v prvom polroku vzrástli tržby

Investície sa zvýšili približne o 65 % na 76 miliónov eur a to kvôli jednorázovým investíciám reagujúcim na európsku direktívu a priemyselných emisiách.

EP Energy je najväčším dodávateľom tepelnej energie v Česku a súčasne druhým najväčším domácim výrobcom elektriny. Popri českom trhu pôsobí na Slovensku a v Nemecku.

Do holdingu EPH patrí 40 podnikov z Česka, Slovenska, Nemecka a Poľska, ktoré pôsobia v ťažbe uhlia, výrobe elektriny a tepla, distribúcii tepla a obchodu s elektrinou a plynom. Najväčšími akcionármi EPH sú podnikatelia Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, ktorí spoločne držia dve tretiny akcií. Zvyšok patrí skupine J&T.

Holding na začiatku januára kúpil šesť plynových a jednu tepelnú elektráreň v Taliansku. Pred mesiacom EP Energy kúpila od francúzskej firmy EdF podiel 95,6 % v maďarských teplárňach Budapesti Erömü, ktoré združujú tri plynové elektrárne a dodávajú 60 % spotreby tepla maďarskej metropole.

EPH začal exkluzívne rokovania s talianskym Enelom o predaji väčšinového podielu v Slovenských elektrárňach.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.