Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

EP Energy v prvom kvartáli vzrástol prevádzkový zisk na 164 mil. eur

EP Energy je najväčším dodávateľom tepelnej energie v Česku a súčasne druhým najväčším tamojším výrobcom elektriny. Pôsobí aj na Slovensku a v Nemecku.

Holding EPH zahŕňa 40 podnikov z Česka, Slovenska, Nemecka a Poľska, ktoré pôsobia v ťažbe uhlia, výrobe elektriny a tepla, distribúcii tepla a obchode s elektrinou a plynom. Najväčšími akcionármi EPH sú podnikatelia Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, ktorí spoločne držia dve tretiny akcií. Zvyšok patrí skupine J&T.

Holding na začiatku januára kúpil šesť plynových a jednu tepelnú elektráreň v Taliansku, v novembri kúpil čiernouhoľnú elektráreň Eggborough neďaleko britského Leedsu. Na rozdiel od pološtátnej spoločnosti ČEZ podal záväznú ponuku na kúpu dvojtretinového podielu v Slovenských elektrárňach (SE), ktorý predáva talianska spoločnosť Enel.

ČTK, energia.sk  

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.