Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. novembra 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

EP Energy stúpli za 9 mesiacov tržby o 3,6 %

EP Energy je najväčším dodávateľom tepelnej energie v Česku a súčasne druhým najväčším domácim výrobcom elektriny. Popri českom trhu pôsobí na Slovensku a v Nemecku.

Holding EPH tvorí 40 podnikov z Česka, Slovenska, Nemecka a Poľska, ktoré pôsobia v ťažbe uhlia, výrobe elektriny a tepla, distribúcii tepla a obchode s elektrinou a plynom. Najväčšími akcionármi EPH sú podnikatelia Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, ktorí spoločne držia dve tretiny akcií. Zvyšok patrí skupine J&T.

EPH na začiatku januára kúpil šesť plynových a jednu tepelnú elektráreň v Taliansku. V súčasnosti tiež rokuje s talianskou spoločnosťou Enel o kúpe podielu v Slovenských elektrárňach a v spoločnom podniku s investičnou skupinou PPF sa usiluje o získanie nemeckých aktív švédskej spoločnosti Vattenfall.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.