Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. novembra 2013 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

E.ON zaznamenal za prvých 9 mesiacov 2013 prudký pokles zisku

Podľa najnovších údajov sa čistá strata E.ON v 3. štvrťroku 2013 prehĺbila na 440 miliónov eur z 114 miliónov eur v rovnakom minulého roka a tržby spoločnosti klesli medziročne o 13 % na 24,69 miliardy eur.

Za prvých 9 mesiacov tohto roka dosiahol koncern čistý výnos 1,91 miliardy eur, čo predstavuje strmý pád v porovnaní s vlaňajším príjmom 4,02 miliardy eur. Analytici, ktorých oslovila agentúra Bloomberg predpovedali, že E.ON bude mať v období január-september čistý výnos 1,94 miliardy eur.

Tržby spoločnosti od začiatku januára do konca septembra klesli o 4,6 % na 89,3 miliardy eur. A jeho zisk pred úrokmi, zdanením, odpismi a amortizáciou (EBITDA) sa znížil o 19 % na 7,12 miliardy eur.

Koncern aj napriek týmto výsledkom potvrdil celoročnú prognózu prevádzkového zisku (EBITDA) na úrovni 9,2 až 9,8 miliardy eur.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.