Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. marca 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

E.ON zaznamenal vlani prvú stratu vo svojej histórii (2)

Tržby vlani v porovnaní s rokom 2010 vzrástli o 22 % na 113 miliárd eur. Zisk pred úrokmi, zdanením, odpismi a amortizáciou (EBITDA) sa prepadol o 30 % na 9,3 miliardy eur a upravený čistý zisk, z ktorého sa vypočítava dividenda, až o 49 % na 2,5 miliardy eur. Dividenda za vlaňajšok klesne na 1 euro z 1,50 eura. Za tento rok by mala opäť mierne vzrásť na 1,1 eura. E.ON uviedol, že vlani sa odrazil od dna a výsledky v tomto roku budú lepšie.

„Politické rozhodnutia a rozsiahle zmeny na našich trhoch nás postavili pred doteraz nepoznané výzvy,“ uviedol predseda predstavenstva koncernu Johannes Teyssen v správe pre akcionárov. Najväčší prevádzkovateľ jadrových elektrární v Nemecku musel vlani odstaviť dve atómové elektrárne, čo spoločne s daňou na jadrové palivo, platnou od začiatku vlaňajška, zaťažilo výsledok celkovou sumou 2,5 miliardy eur.

V oblasti predaja plynu mali na výsledok negatívny vplyv drahé dlhodobé kontrakty s dodávateľmi, ako je Gazprom. E.ON zaznamenal v tomto segmente vlani stratu vo výške niekoľko stoviek miliónov eur.

Informovali o tom agentúra DPA a Financial Times Deutschland.

UPOZORNENIE:

Správa je aktualizovaná v 1. odseku a rozšírená o 2. až 4. odsek.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.