Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. novembra 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

E.ON sa v prvých deviatich mesiacoch roka vrátil k zisku

E.ON zaznamenal v období január-september 2017 zisk 3,71 miliardy eur, zatiaľ čo pred rokom vykázal stratu vo výške 3,95 miliardy eur.

Tržby spoločnosti pritom mierne klesli na 27,94 miliardy eur z vlaňajších 28,2 miliardy eur.

Po vylúčení jednorazových položiek dosiahol E.ON za prvých 9 mesiacov tohto roka upravený čistý zisk 665 miliónov eur. To je viac ako 641 miliónov eur v rovnakom období predchádzajúceho roka.

Zisk pred úrokmi a zdanením (EBIT) na úrovni 2,1 miliardy eur je zase o niečo nižší ako v predchádzajúcom roku, ale zhoduje sa s očakávaniami.

„Všetky kľúčové čísla a vývoj sú v súlade s našimi plánmi,“ povedal finančný riaditeľ Marc Spieker a dodal, že spoločnosť je na dobrej ceste k dosiahnutiu „novej flexibility“ pre budúce investície a vyššie dividendy.

Nemecká spoločnosť potvrdila svoju prognózu na celý rok a očakáva EBIT v pásme 2,8 – 3,1 miliardy eur a upravený čistý zisk v rozmedzí 1,2 – 1,45 miliardy eur.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.