Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. januára 2013 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

E.ON predáva podiel svojej regionálnej divízie v Durýnsku

Nemecká energetická spoločnosť E.ON informovala, že predáva 43-percentný podiel svojej regionálnej divízie v spolkovej krajine Durýnsko konzorciu, ktoré vedie holdingová spoločnosť KEBT. Ide o aktivitu v rámci plánu predaja aktív. Hodnota transakcie je zhruba 900 mil. eur, pričom jej súčasťou je to, že KEBT na seba prevezme úvery v objeme 400 mil. eur. Spoločnosť E.ON uviedla, že čoskoro pravdepodobne predá aj svoj zostávajúci 10-percentý podiel vo firme E.ON Thüringen Energie.

E.ON Ruhrgas spolu s GDF Suez je prostredníctvom konzorcia Slovak Gas Holding B.V. spoluvlastníkom Slovenského plynárenského priemyslu. Títo zahraniční investori vlastnia 49-percentný podiel SPP. Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku SR ovláda 51-percentný podiel SPP. V najbližšom čase sa očakáva vstup českej spoločnosti Energetický a průmyslový Holding (EPH) do SPP, ktorá sa dohodla so zahraničnými investormi na odpredaji ich minoritného podielu.

(c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.