Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. októbra 2015 Plyn a ropa od Energia.skTASR

E.ON predáva nórske ropné a plynové polia ruskému miliardárovi M. Fridmanovi

Nórske operácie v oblasti prieskumu a ťažby získa Dea, čo je dcérska firma Fridmanovej investičnej spoločnosti LetterOne, približne za 1,4 miliardy eur, uviedol dnes E.ON.

E.ON dal ropné a plynové polia v Severnom mori na zoznam aktív, ktoré sú na predaj, už pred nejakým časom. Príjmy z predaja koncern potrebuje na zníženie zadlženosti. Portfólio aktív zahŕňa celkovo 43 ťažobných licencií.

LetterOne prevzala firmu Dea, čo bola dcérska firma energetického koncernu RWE na ťažbu ropy a plynu, na jar približne za päť miliárd eur. Dea vlastní podiely asi v 190 licenciách na prieskum a ťažbu ropy a plynu v Európe, na Blízkom východe a v severnej Afrike. Pre Fridmana je nákup v Severnom mori príležitosťou na rozšírenie jeho ropného a plynového portfólia. Prednedávnom musel pre západné sankcie voči Rusku predať svoje polia v britskom Severnom mori, ktoré získal od RWE. Britská vláda mu v apríli na to dala pol roka času.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.