Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. decembra 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

E.ON plánuje rozdelenie na dve časti

„Súčasný všeobecný obchodný model E.ON už ďalej nemôže adekvátne reagovať na tieto nové výzvy,“ uviedol v prehlásené výkonný riaditeľ Johannes Teyssen.

Globálne energetické trhy sa podľa E.ON „dramaticky zmenili“. Spoločnosť sa chce naďalej zamerať na činnosť v oblasti obnoviteľných zdrojov, distribučných sietí a riešení pre zákazníkov.

K rozdeleniu firmy dôjde po výročnom valnom zhromaždení v roku 2016. Vznikne nová spoločnosť, pričom s prípravami na úpis ich akcií E.ON začne už budúci rok. Znižovať stavy sa vraj v rámci reorganizácie nechystá.

Spoločnosť tiež včera uviedla, že tento rok vykáže značnú čistú stratu kvôli dodatočným odpisom, ktoré v 4. kvartáli dosiahnu zhruba 4,5 miliardy eur. Okrem toho sa firma dohodla na predaji svojich aktív v Španielsku a Portugalsku austrálskej spoločnosti investujúcej do energetickej infraštruktúry Macquarie za 2,5 miliardy eur. Uvažuje vraj aj o predaji svojich obchodných aktivít v Taliansku.

E.ON obdobne ako ďalšie nemecké energetické firmy bojuje s negatívnymi vplyvmi rozhodnutia vlády odstúpiť od jadrovej energie. Čelí aj masívnej podpore výroby elektriny z OZE, ktorá tlačí jej konvenčné elektrárne do strát. K týmto problémom sa v poslednej dobe pridali aj nízke veľkoobchodné ceny a oslabenie rubľu, ktoré malo negatívny dopad na operácie firmy v Rusku. TO je pre E.ON najdôležitejším zahraničným trhom.

Súčasťou skupiny E.ON je aj Západoslovenská energetika, a.s.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.