Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. októbra 2010 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

E.ON otvoril v Poznani veterný park s výkonom 52,5 MW

E.ON uviedol, že do roku 2015 plánuje z obnoviteľných zdrojov produkovať 10 gigawattov elektrickej energie, z toho do konca tohto roka 4 gigawatty.

„Celkovo 21 veterných turbín rozmiestnených na siedmich miestach okolo Poznane bude dodávať čistú energiu do približne 45.000 domácností,“ uviedla nemecká firma v oficiálnom vyhlásení. Ako dodala, E.ON kontroluje na poľskom trhu veternej energie asi 10 % a patrí medzi päť najväčších producentov tejto energie v krajine.

Poľsko chce, aby sa obnoviteľné zdroje podieľali do roku 2020 na jeho celkovej energetickej spotrebe 15 %. Momentálne je to 5,5 %. Cieľom je znížiť ako závislosť od dovozu energetických surovín z Ruska, tak aj závislosť od výroby elektrickej energie a tepla z čierneho uhlia. Vzhľadom na prírodné podmienky v Poľsku je veterná energia považovaná v tejto krajine za najvýhodnejšiu.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.