Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. mája 2015 Plyn a ropa od Energia.skSITA

E.ON neplánuje odísť z Česka

„Nie sme na predaj,” uviedol Lucký. Podotkol, že E.ON ČR podľa neho zapadá svojimi aktívami do proaktívnej politiky celého koncernu. Do budúcnosti sa chce spoločnosť v ČR ešte viac zamerať na podporu vzťahu s konečnými zákazníkmi alebo na zavedenie a využití smart energetických sietí.

V Česku dodáva E.ON elektrinu pre 1,2 miliónov zákazníkov, plynom potom zásobuje viac než 220-tisíc odberateľov. V elektrine predstavuje podiel E.ON na českom trhu podľa Luckého asi 20 %, v segmente plynu potom asi 8,5 %. „V plyne chceme výhľadovo dosiahnuť 10 %,” dodal Lucký.

Po rokoch slabého dopytu po elektrine, poklese cien elektriny a raste dlhu sa koncern E.ON vlani rozhodol, že oddelí výrobu elektriny z konvenčných zdrojov, obchodovanie s elektrinou a ropný a plynárenský biznis do samostatnej novej firmy. Nová firma sa má volať Uniper a v druhej polovici roka by sa malo s jej akciami začať obchodovať na akciovom trhu. Do Uniperu bude prevedený majetok, ktorý sa na zisku celej skupiny E.ON podieľa zhruba polovicou.

Koncern E.ON, ktorý má sídlo v Düsseldorfe, je rozdelený do dvoch skupín. Päť globálnych jednotiek riadi výrobné portfólio, obchodovanie s energiami, projekty investičnej výstavby a inovačných technológií a podnikanie v oblasti zemného  plynu v globálnom meradle. Dvanásť regionálnych jednotiek riadi maloobchodné transakcie, regionálne energetické siete a výrobné distribučné aktivity v Európe.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.