Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. novembra 2017 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Eni v Taliansku vyšetrujú pre podozrenie z daňových únikov

Štátom kontrolovaný koncern v stredu večer uviedol, že sudca nariadil zabavenie prístrojov merajúcich ropné produkty v jej talianskych rafinériách a zásobníkoch.

Daňová polícia tvrdí, že s prístrojmi sa manipulovalo a koncern predal viac rafinérskych produktov, než bolo zaznamenané. Predpokladaný daňový únik prostredníctvom tejto schémy bol vyčíslený na približne 10 miliónov eur. Polícia podľa vlastných slov vyšetruje 18 osôb pre podozrenie z porušenia daňovej legislatívy.

Koncern poprel vinu a varoval, že možno bude nútený zatvoriť talianske rafinérie. Preto chce požiadať príslušné orgány, aby mohol naďalej používať tieto prístroje.

„Vzhľadom na potenciálne dôsledky, ako je úplné zastavenie rafinérskych aktivít a dodávok paliva, firma Eni požiada o to, aby mohla naďalej používať tieto meracie zariadenia,“ uvádza sa v stanovisku koncernu.

Eni je s piatimi rafinériami najväčšou rafinérskou firmou v Taliansku. Po celej krajine má tiež zásobníky na uskladnenie ropných produktov.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.