Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Energie: V Žilinskom kraji je bez elektriny asi 1100 odberných miest SSE-D

Doplnil, že počas noci z utorka na stredu sa počet porúch nezvýšil. „Ak pôjde všetko podľa plánu, elektrikári zo SSE-D by mali obnoviť dodávku prúdu do všetkých lokalít počas stredy. Hneď ráno vyšli do terénu početné skupiny pracovníkov údržby. Už okolo siedmej sa im podarilo znovu pripojiť viac ako 1000 domácností,“ uviedol Gejdoš.

„Pri viacerých činnostiach, napríklad pri stavaní nových stĺpov a stožiarov tam, kde ich polámali stromy, asistuje aj divízia Stavebnomontážnej činnosti. Ako rýchlo sa im bude dariť obnovovať zničené vedenia vysokého napätia, bude závisieť najmä od toho, kedy sa na potrebné miesta dostane ťažká technika,“ podotkol hovorca SSE-D.

Celú situáciu bude podľa neho pozorne sledovať aj tím operatívnych dispečerov distribučnej sústavy v Žiline, ktorý pracuje nepretržite. „Úlohou dispečingu je mapovanie situácie na celom území stredného Slovenska, kde sa nachádza dokopy 35.000 kilometrov elektrického vedenia. Z dispečingu vychádzajú aj pokyny pre údržbárov v teréne, pričom najvyššou prioritou je ich bezpečnosť,“ dodal Gejdoš.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.