Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIE: Tohtoročnému veľtrhu Aqua-Therm dominuje projekt Zelená domácnostiam

V rámci prvého kola Zelenej domácnostiam bolo pre záujemcov k dispozícii 3,25 milióna eur, čo predstavuje približne 7 % z celkovej vyčlenenej sumy na celý národný projekt. Pre obrovský záujem bolo prvé kolo ukončené už po štyroch dňoch a vydaných bolo 1453 poukážok. Domácnosti si ich mohli postupne uplatniť u viac ako 400 registrovaných oprávnených zhotoviteľov. Najväčší záujem bol o fotovoltické panely na výrobu elektriny a solárne kolektory na ohrev vody. O inštaláciu tepelných čerpadiel prejavilo záujem približne 20 % domácností a najmenej poukážok bolo vydaných na kotly na biomasu. „Napriek našim opakovaným upozorneniam, že výber a investíciu do zariadenia na využívanie obnoviteľných zdrojov energie je potrebné si vopred dôkladne zvážiť a konzultovať s odborníkmi, žiadatelia sa na nás často obracajú s otázkami, či je možné dodatočne zmeniť vybrané zariadenie, prípadne jeho výkon. Keďže sú poukážky viazané na konkrétne zariadenia vrátane výkonu, takáto zmena už možná nie je. Z dôvodu výberu nesprávneho zariadenia alebo chybne zadaných parametrov tak dnes vieme, že približne 30 % poukážok vydaných v prvom kole nebude môcť byť uplatnených. Tento pomer by sme chceli výrazne znižovať, veríme, že tomu napomôže aj naše konzultačné centrum na veľtrhu Aqua-Therm v Nitre,“ skonštatovala Gavorová.

UPOZORNENIE: TASR vydáva k správe zvukový záznam a fotoreportáž.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.