Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. novembra 2017 Plyn a ropa od Energia.skTASR

OMV zaznamenal v 3. štvrťroku strmý nárast zisku

Čistý zisk celej skupiny OMV za tri mesiace do konca septembra 2017 vzrástol na 439 miliónov eur zo 48 miliónov eur pred rokom, aj keď jeho tržby klesli na 4,65 miliardy eur z vlaňajších 5,25 miliardy eur. Výrazne tak zaostali za odhadmi analytikov, ktorých oslovila spoločnosť FactSet. Tí očakávali tržby v priemere 5,51 miliardy eur.

Divízia prieskumu a ťažby OMV sa v uplynulom kvartáli vrátila k zisku. Presnejšie, vykázala prevádzkový zisk 247 miliónov EUR po vlaňajšej strate 316 miliónov eur. OMV pripisuje tohoročný lepší výsledok väčšiemu podielu Nórska na ťažbe, obnoveniu produkcie v Líbyi od 4. štvrťroka 2016 a vyšším cenám ropy a plynu.

Prevádzkové výsledky z ďalšej podnikateľskej činnosti spoločnosti OMV, ktorá zahŕňa rafinérie, marketing a distribúciu, v sledovanom období vzrástli na 517 miliónov eur zo 489 miliónov eur vlani.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.