Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIE: Kolektory THERMO|SOLARU ohrievajú vodu už aj na streche sveta

„V Nepále ohrievajú naše slnečné kolektory vodu, ktorá sa následne využíva v klimatizačnom systéme výrobných a skladovacích priestorov firmy,“ uviedol pre TASR zástupca riaditeľa THERMO|SOLARU Ján Tomčiak.

Kolektory do Nepálu dodala sesterská firma z Veľkej Británie a projekčné práce a samotnú montáž zrealizovala miestna spoločnosť so zameraním na komplexné riešenia vykurovacích zariadení. „Investora pri výbere dodávateľa presvedčila vysoká kvalita dodávaných zariadení a komplexnosť riešenia z jedného zdroja“, povedal Tomčiak.

Za prienikmi slovenského výrobcu na nové teritóriá, či už priamo, alebo prostredníctvom zahraničných obchodných partnerov, je tradične výborná kvalita výrobkov a jeden z najlepších pomerov kvality a ceny. Potvrdzujú to státisíce viac ako štvrťstoročie spoľahlivo pracujúcich slnečných kolektorov v 46 krajinách sveta.

Pracujú často vo veľmi extrémnych podmienkach, či už v Patagónii blízko Antarktídy, alebo na najvyššej nemeckej hore Zugspitze, či najnovšie v Nepále. Ako kontrast k týmto mrazivým podmienkam možno uviesť aj ich používanie pri odsoľovaní morskej vody v Ománe, alebo v marockom Marákeši. „Naše kolektory odolali aj vlaňajšiemu silnému zemetraseniu v Chile,“ pripomenul.

THERMO|SOLAR je najväčším výrobcom slnečných kolektorov v postkomunistickej Európe a patrí do prvej desiatky najväčších európskych výrobcov. Vo výrobnom závode v Žiari nad Hronom má firma nielen montáž slnečných kolektorov, ale aj výrobu selektívnych konverzných vrstiev, lisovňu kolektorových vaní a výrobu podporných konštrukcií na kolektory.

Spoločnosť v súčasnosti predáva na Slovensku asi 10 % svojej produkcie, zvyšok smeruje hlavne na európske trhy. Najväčšiu časť produkcie umiestňuje v Nemecku, ktoré je európskym lídrom v počte namontovaných solárnych systémov. Veľmi silnú pozíciu má aj na českom a maďarskom trhu a vo Veľkej Británii.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.