Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIE: Klátova Nová Ves chce zmodernizovať osvetlenie za viac ako 330.000 eur

Zámerom obce je zrekonštruovať a zmodernizovať jestvujúce verejné osvetlenie, ktoré by malo priniesť okrem jeho lepšej svietivosti aj zníženie nákladov spojených s prevádzkou. Predmetom rekonštrukcie je výmena svietidiel, rozvádzačov a rozvodov, ktoré nezodpovedajú požiadavkám na bezpečnosť, spoľahlivosť a hospodárnosť prevádzky elektrických zariadení.

Záujemcovia o realizáciu projektu môžu svoje ponuky predkladať do 18. septembra, kritériom pre výber víťaza súťaže je najnižšia ponúknutá cena.

Náklady na projekt odhadla Klátova Nová Ves na 331.200 eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). „Prostriedky budeme žiadať od Ministerstva hospodárstva SR v rámci Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast. Žiadosť aktuálne kompletizujeme a pošleme ju v priebehu týchto dvoch dní,“ informovala dnes TASR starostka obce Iveta Randziaková.

Ak bude obec so svojou žiadosťou o nenávratný finančný príspevok úspešná, na financovaní modernizácie osvetlenia sa bude podieľať sumou vo výške 5 % z celkových nákladov na projekt.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.