Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Energie: JAVYS v roku 2017 nezaznamenala žiadnu prevádzkovú udalosť

„Vlani neprišlo k žiadnemu porušeniu limitov a podmienok pre bezpečnú prevádzku a pre vyraďovanie v jadrových zariadení. Jadrové zariadenia boli prevádzkované v súlade s platnou a aktuálnou bezpečnostnou dokumentáciou schválenou dozornými orgánmi SR,“ zdôraznila.

V predpísaných intervaloch sa podľa nej vykonávalo hodnotenie bezpečnosti prevádzky jadrových zariadení spoločnosti JAVYS prostredníctvom prevádzkových ukazovateľov bezpečnosti. Dosiahnuté hodnotenia potvrdili profesionálnu prácu personálu a vysokú spoľahlivosť technologických zariadení.

„Požiadavky legislatívy Slovenskej republiky a dozorných orgánov pre jadrovú bezpečnosť boli splnené pre všetky jadrové zariadenia, ktoré spoločnosť prevádzkuje v lokalitách Jaslovské Bohunice a Mochovce,“ upozornila.

Na jadrových zariadeniach JAVYS sa podľa Žiakovej v roku 2017 nezaznamenal žiadny požiar a spoločnosť obhájila medzinárodne uznávaný certifikát podľa normy OHSAS 18001. „Obhájenie certifikátu potvrdzuje, že proces riadenia v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci v JAVYS, a. s., spĺňa vysoké kritériá a požiadavky uvedenej normy. V oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci je hlavnou úlohou zisťovať ohrozenia a nebezpečenstvá, monitorovať zistené skutočnosti a v čo najväčšej miere ich eliminovať,“ podčiarkla.

V oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci sa podľa nej vlani zaznamenal v spoločnosti JAVYS len jeden tzv. registrovaný pracovný úraz a dva tzv. evidované pracovné úrazy. Štyri evidované pracovné úrazy boli u pracovníkov dodávateľských organizácií.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a. s., zabezpečuje v SR činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky. Medzi jej hlavné aktivity patrí vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1, nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoreným jadrovým palivom, inštitucionálnymi rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými rádioaktívnymi materiálmi v rámci územia SR.

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.