Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. septembra 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Exxon Mobil pokračuje v prieskumných vrtoch v Rusku

Spoločné vrty ruskej štátnej firmy Rosnefť a Exxon Mobilu v Karskom mori sú jedným z projektov, na ktoré sa vzťahujú sankcie USA za prístup Moskvy ku kríze na Ukrajine.

Predchádzajúce sankcie nezabránili Exxonu, aby v auguste poslal vrtné súpravy na prieskum na sever kontinentu od Nórska cez Rusko v nádeji, že odhalia bohaté ložiská ropy.

USA však minulý týždeň zakázali svojim firmám podieľať sa na spoločnom prieskume v Rusku a dali im 14 dní na zastavenie prác.

„Exxon pokračuje v prieskumných vrtoch v Karskom mori,“ povedal minister Donskoj agentúre Reuters.

Rosnefť odmietla komentovať jeho slová a stanovisko Exxonu sa agentúre Reuters zatiaľ nepodarilo získať. Zdroj blízky americkému koncernu však povedal, že vrtnú súpravu Exxonu v Rusku už neobsluhuje žiadny Američan. A podľa dvoch nemenovaných zdrojov, ktoré sa odvolávajú na rešerše právnikov, koncern môže tiež argumentovať, že náhle zastavenie prác zvýši prevádzkové a ekologické riziká. Vrtná súprava mala podľa pôvodného plánu ukončiť práce a opustiť ruské pobrežné vody v októbri.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.