Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIE: Enel dosiahol všeobecnú dohodu s EPH o predaji časti podielu v SE (2)

Enel od augusta exkluzívne rokuje s EPH o predaji časti zo svojho 66-% podielu v SE. Tieto exkluzívne rokovania sa podľa zdroja mali pôvodne skončiť do 16. októbra. A hoci obe strany dosiahli širšiu dohodu, rozhodli sa, že si vezmú ešte ďalší mesiac na vypracovanie detailov.

Český holding túto správu zatiaľ nepotvrdil. „Nemôžeme potvrdiť správu niektorých médií, že bola dosiahnutá dohoda medzi EPH a Enelom o predaji podielu, ktorý talianska spoločnosť drží v Slovenských elektrárňach. Rokovania stále pokračujú. Keď dôjde k podpisu dohody, budeme verejnosť a médiá informovať,“ uviedol v reakcii na informácie Reuters riaditeľ marketingu a komunikácie EPH Daniel Častvaj.

Enel má v úmysle rozdeliť predaj svojho podielu v SE na dve etapy. Generálny riaditeľ talianskej spoločnosti Francesco Starace už predtým naznačil, že v prvej etape by mohol Enel predať zhruba 30-% podiel v Slovenských elektrárňach. Dokončenie predaja však plánuje až po dostavbe tretieho a štvrtého bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach.

Predaj účasti v Slovenských elektrárňach je súčasťou novej stratégie Enelu, ktorý potrebuje získať peniaze na zníženie svojho dlhu a rozhodol sa preto, že predá časť aktív za zhruba 5 miliárd eur, vrátane podielu v SE.

UPOZORNENIE:

Správa je rozšírená o reakciu EPH v 3. odseku.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.