Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIE: Autori slovenskej ekokapsuly plánujú rozšíriť jej výrobu

„Neboli sme pripravení na tak veľký záujem o kapsulu. Doteraz sme mali na Slovensku dohodnutú výrobu na 100 kusov ročne. Na základe záujmu zo zahraničia potrebujeme výrobu rozšíriť minimálne na niekoľko tisíc kusov ročne, avšak na Slovensku nie je reálne vyrobiť také množstvo ekokapsúl. V zásade ani naša firma nie je stavaná na takú výrobu a v súčasnosti robíme prípravu na jej rozbeh a budeme hľadať investora,“ povedal TASR jeden z autorov projektu Igor Žáček zo spoločnosti Ecocapsule.

K startupom sa autori projektu dostali nepriamo v rámci architektonickej súťaže, kde definovali základný koncept ekokapsule. „V tom čase, bolo to v roku 2008, technológie neboli vyvinuté do takej miery, aby sme vedeli projekt realizovať. Narazili sme však na obrovský záujem ľudí, a to nás presvedčilo, že v tom budeme pokračovať,“ povedal Žáček.

Projekt nízkoenergetického mobilného inteligentného domu prvýkrát predstavili na Web Summite v Dubline. Vývoj financovali z vlastných prostriedkov. „V súčasnosti sa situácia obracia a s procesom naštartovania masovej výroby vznikla aj potreba vstupu investičného kapitálu,“ dodal Žáček. Projekt zatiaľ neprodukuje zisk. Žáček však predpokladá, že po získaní investora zamestná do 10 ľudí.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.