Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. augusta 2010 Jadrová energia od Energia.skTASR

SE v predstihu ukončili odstávku bloku v J.Bohuniciach

„V rámci generálnej opravy bolo v reaktore čiastočne vymenené palivo, opravené hlavné cirkulačné čerpadlo, parogenerátor, ako aj ďalšie naplánované zariadenia,“ informovala hovorkyňa spoločnosti Jana Burdová.

Podľa plánu na rok 2010 sa na 3. reaktorovom bloku 10. augusta tohto roka zníži výkon na polovicu kvôli výmene turbogenerátora a jeho príslušenstva, ktoré sú potrebné na zvýšenie výkonu bloku.

Slovenské elektrárne (SE), a. s., sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. Po ukončení privatizácie v apríli 2006 Enel Produzione S.p.A. ovláda 66 % spoločnosti a zvyšných 34 % vlastní Fond národného majetku (FNM) SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva a výstavby (MHV) SR. SE prevádzkujú 5693 MW inštalovaného výkonu. Akciová spoločnosť vyrobila v roku 2009 spolu 21.392 GWh elektrickej energie. Ku koncu roka 2009 firma zamestnávala 5335 pracovníkov.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.