Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA:Rezort hospodárstva navrhuje zvýšiť minimálny podiel OZE v palive na 30%

„Zvýšením podielu využívania OZE v palive pri kombinovanej výrobe tepla a elektriny z 20 % na 30 % sa v rovnakom pomere zvýši aj výroba elektriny z OZE u jednotlivých výrobcov,“ konštatuje sa v návrhu novelizácie zákona o podpore OZE a vysokoúčinnej kombinovanej výroby (VUKV), ktorú do medzirezortného pripomienkového konania predložilo Ministerstvo hospodárstva (MH) SR.

Výstavba slnečných elektrární sa presunie na budovy, čo podľa MH SR spôsobí, že sa nebudú zaberať rozsiahle plochy ornej pôdy na ich výstavbu. Navyše, posunie sa miesto výroby elektriny k jej spotrebe, čo zníži straty pri distribúcii elektriny.

Novelizovaný zákon navrhuje do jednotlivých druhov OZE zahrnúť tiež aerotermálnu a hydrotermálnu energiu, teda energiu uloženú vo forme tepla v okolitom ovzduší respektíve v povrchových vodách.

Navrhuje sa zároveň neuplatňovať zníženie ceny elektriny v prípade, že podpora z podporných programov financovaných z prostriedkov štátneho rozpočtu sa použila na ekologizáciu výrobných zariadení, na zníženie emisií znečisťujúcich látok a zlepšenie životného prostredia plnením nižších emisných limitov znečisťujúcich látok.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.