Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Výnosy Enelu za deväť mesiacov medziročne klesli o 6,5 %

Čistý zisk skupiny Enel predstavoval 1,957 miliardy eur, teda medziročne sa znížil z vlaňajšej úrovne 2,335 miliardy eur. Čistý finančný dlh skupiny dosiahol ku koncu tohtoročného septembra hodnotu 44,578 miliardy eur, kým k 31. decembru 2013 sa pohyboval na úrovni 39,706 miliardy eur.

„Výkonnosť Enelu v prvých deviatich mesiacoch tohto roka preukázala značnú odolnosť skupiny, ktorá čelila pokračujúcej neistote spojenej s európskym makroekonomickým prostredím, kolísaním menového kurzu v Rusku a Latinskej Amerike a dopadom regulačných opatrení prijatých v Španielsku,“ komentoval hospodárenie Enelu za deväť mesiacov roku generálny riaditeľ spoločnosti Francesco Starace.

Enel sa v poslednom štvrťroku 2014 podľa jeho slov naďalej sústredí na rozvíjajúce sa trhy a obnoviteľné zdroje energie, na využitie diverzifikovaného portfólia a na efektívnejšiu organizačnú štruktúru.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.