Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: VSE preinvestovala vlani 52 miliónov eur, najmä do distribučnej sústavy

„Podstatná časť finančných prostriedkov smerovala v roku 2010 do obnovy existujúcej distribučnej sústavy. Hlavným cieľom investícií bolo neustále zvyšovanie kvalitatívnych parametrov a spoľahlivosti pri prevádzke distribučnej sústavy,“ povedala Danihelová. Spresnila, že medzi najvýznamnejšie projekty v tejto oblasti vlani patrili rekonštrukcie elektrických staníc v Moldave nad Bodvou, Michalovciach či Poprade, ako aj vedení na všetkých napäťových úrovniach na viacerých miestach na východe Slovenska. Významné je aj ukončenie rozsiahleho investičného projektu priamej transformácie na elektrickej stanici Lemešany.

„Nezanedbateľnou mierou sa na objeme investícií podieľali v roku 2010 aj nároky novovznikajúcich podnikov a priemyselných parkov na kapacitu distribučnej sústavy. Do tejto kategórie možno zaradiť projekt pripojenia oceliarne spoločnosti SSM, a.s., v Strážskom do distribučnej sústavy, ako aj súvisiaca obnova rozvodne veľmi vysokého napätia na elektrickej stanici Voľa, či ukončenie výstavby elektrickej stanice Prešov III,“ doplnila hovorkyňa VSE. Najväčším investičným projektom uplynulého roka bolo začatie výstavby elektrickej stanice Košice IV, ktorá súvisí s celkovým posilnením sústavy v tejto časti Košíc, ako aj s plánovaným pripojením zákazníkov v priemyselnom parku Pereš.

Investičné prostriedky vynaložila Skupina VSE aj na ďalšie projekty súvisiace so zvyšovaním efektivity svojej prevádzky. Išlo o viaceré sieťové informačné systémy orientované na kvalitu dát v geografickom informačnom systéme či na automatizované riadenie údržby zariadení distribučnej sústavy.

„Pre tento rok zostávajú pre Skupinu VSE rovnaké investičné priority. Najviac prostriedkov teda poputuje do obnovy a rozvoja distribučnej sústavy. Na dobudovanie alebo rekonštrukciu čakajú elektrické stanice v Košiciach, Voľi, Haniske a Poprade a obnovou prejde aj viacero úsekov vedení vysokého napätia a nízkeho napätia. V tomto roku spustí VSE aj prvú vlastnú elektráreň spracujúcu biomasu,“ uzavrela Danihelová.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.