Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. januára 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Vodohospodárska výstavba plánuje na Dunaji investíciu za 22 mil. eur

„Navrhovaná činnosť pozostáva z rekonštrukcie (úpravy) haťového poľa číslo 20, hate v inundácii a z vybudovania novej malej vodnej elektrárne (MVE) Čunovo II, ktorá je navrhnutá ako podhaťová elektráreň,“ spresnil podnik v investičnom dokumente. „Celkové náklady rekonštrukcie haťového poľa hate v inundácii s energetickým využitím predstavujú 22 miliónov eur.“

Plánovaná MVE by mala dovedna disponovať inštalovaným výkonom na úrovni približne 7,1 MW, s využitím dvoch horizontálnych Kaplanových turbín. Začiatok výstavby sa predpokladá v roku 2016 a ukončenie v roku 2018.

Vodohospodárska výstavba, š. p., Bratislava vznikla zápisom do Obchodného registra SR 1. januára 1989. Predmetom činnosti podniku je najmä prevádzkovanie vodných stavieb, ku ktorým má právo hospodárenia, respektíve, ktoré mu boli zverené, ďalej vykonávanie zabezpečovacích prác na ochranu pred nepriaznivými účinkami vôd na vodných stavbách, ako aj dispečerské riadenie vodohospodárskych a energetických činností. Eviduje kmeňové imanie vo výške 307,41 milióna eur. Zakladateľom podniku je Ministerstvo životného prostredia SR.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.