Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. apríla 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Vattenfall sa chce dostať zo strát, 1. kvartál však nebol priaznivý

Napriek tomu chce Vattenfall po štyroch stratových rokoch a predaji hnedouhoľnej divízie zlepšiť svoju situáciu. „Máme za sebou roky s výrazne negatívnymi výsledkami a veľká časť súvisela s klesajúcimi cenami elektrickej energie,“ povedal šéf koncernu Magnus Hall. „Neočakávame ďalší pokles cien a v budúcich rokoch by mal byť trh veľmi stabilný.“

Hall chce opäť dostať tento štátny podnik do plusu, expandovať do oblasti obnoviteľných zdrojov energie a rozšíriť služby pre zákazníkov. Priebežne bude Vattenfall prepúšťať ľudí. „Urobíme všetko, čo je možné, aby sme boli efektívnejší,“ dodal Hall. Vattenfall koncom septembra 2016 predal hnedouhoľnú divíziu českej skupine EPH, keďže práve táto divízia štyri roky ťahala celý koncern do straty.

(1 EUR = 9,6244 SEK)

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.