Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. augusta 2010 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Valné zhromaždenie SPP neschválilo vyššie ceny plynu pre domácnosti

„Spoločnosť SPP ďalej pokračuje v rokovaniach s kompetentnými úradmi, ako aj s regulátorom (Úrad pre reguláciu sieťových odvetví – pozn. TASR) o tom, ako nastaviť veci tak, aby ceny pre domácnosti zohľadňovali náklady na dodávku zemného plynu,“ uviedol pre TASR Tuchscher.

Pripomenul, že ceny plynu pre domácnosti sa naposledy znižovali v januári tohto roka o približne 5 % a v januári 2007 o 4 %. „Naposledy sa cena plynu pre domácnosti zvyšovala v novembri 2006,“ dodal.

Podľa medializovaných informácií z júla chcel SPP požiadať regulačný úrad o mimoriadne zdraženie plynu pre domácnosti. SPP návrh na zdražovanie plynu zdôvodnil tým, že na predaji plynu pre domácnosti v 1. polroku 2010 prerobil desiatky miliónov eur. Spôsobilo to slabé euro, ktoré zdražilo nákupy plynu z Ruska. Záverečné slovo pri zvyšovaní cien plynu bude mať regulačný úrad.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.