Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Valné zhromaždenie SPP neschválilo vyššie ceny plynu pre domácnosti (2)

Proti zvýšeniu cien plynu hlasoval na valnom zhromaždení zástupca štátu, potvrdil TASR Fond národného majetku (FNM). Ten sa ako vlastník 51-% štátneho podielu v SPP stotožnil so zamietavým stanoviskom rezortu hospodárstva, ktorý v predchádzajúcich dňoch návrh na zdraženie plynu analyzoval.

„Spoločnosť SPP ďalej pokračuje v rokovaniach s kompetentnými úradmi, ako aj s regulátorom (Úrad pre reguláciu sieťových odvetví – pozn. TASR) o tom, ako nastaviť veci tak, aby ceny pre domácnosti zohľadňovali náklady na dodávku zemného plynu,“ uviedol pre TASR Tuchscher.

Pripomenul, že ceny plynu pre domácnosti sa naposledy znižovali v januári tohto roka o približne 5 % a v januári 2007 o 4 %. „Naposledy sa cena plynu pre domácnosti zvyšovala v novembri 2006,“ dodal.

Podľa medializovaných informácií z júla chcel SPP požiadať regulačný úrad o mimoriadne zdraženie plynu pre domácnosti. SPP návrh na zdražovanie plynu zdôvodnil tým, že na predaji plynu pre domácnosti v 1. polroku 2010 prerobil desiatky miliónov eur. Spôsobilo to slabé euro, ktoré zdražilo nákupy plynu z Ruska. Záverečné slovo pri zvyšovaní cien plynu bude mať regulačný úrad.

UPOZORNENIE:

Správa je doplnená o 2. odsek.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.