Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: V Trnave bude premiéra podujatia DENS 2017

V Trnave budú zástupcovia ministerstva dopravy a výstavby poskytovať informácie k príspevkom na zateplenie rodinných domov a Štátneho fondu rozvoja bývania k bezúročným úverom na obnovu bytových domov. Už 15. júna totiž nadobudne účinnosť zmena zákona umožňujúca majiteľom rodinných domov žiadať o príspevky na zateplenie v maximálnej výške 8800 eur. TASR o tom informoval Jozef Badida z EpV, s.r.o.

Návštevníci si budú môcť zblízka obzrieť 100-% elektromobil Nissan Leaf aj s pristavenou nabíjacou stanicou, stále populárnejšie elektrobicykle a tiež solárne a fotovoltické panely, ku ktorým je možné získať dotácie z programu Zelená domácnostiam. „Nevynecháme ani prezentáciu 3D modelu krajiny, na ktorom si bude možné pozrieť prúdenie vody a vplyv človeka. Lákadlom bude určite aj virtuálna prehliadka jadrovej elektrárne s okuliarmi Oculus Reaf. Rovnako vystavovatelia vysvetlia, ako ešte možno energeticky zhodnotiť použitý kuchynský olej,“ dodal Badida.

Od zástupcov nemeckej ambasády sa budú môcť záujemcovia dozvedieť, ako Nemecko bojuje s klimatickými zmenami a transformuje svoju energetiku vyraďovaním jadrových elektrární a zameriavaním sa na využívanie obnoviteľných zdrojov energie pri výrobe elektriny.

Výstava DENS 2017 v Trnave sa uskutoční pod záštitou primátora Trnavy Petra Bročku a vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušana Chreneka. Podujatie sa uskutoční aj v Banskej Bystrici v piatok 9. júna.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.