Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: V spore Energetické centrum a ZSE vydal krajský súd predbežné opatrenie

„ZSE Energia poškodzovala nielen priamo záujmy našej spoločnosti, ale aj záujmy samotných zákazníkov,“ vysvetlila dôvod postupu firmy výkonná riaditeľka EC Žanet Müllerová.

ZSE Energia podľa nej radila prostredníctvom reklamných letákov zákazníkom, aby stornovali zmenu dodávateľa a vypovedali zmluvu s novým dodávateľom. Neupozorňovala ich však na to, že zo strany nového dodávateľa môže byť za taký úkon pokutovaný. „Rovnaký postup uplatníme aj voči ostatným dominantným dodávateľom na trhu, vzhľadom na to, že sa správajú obdobne,“ doplnila Müllerová.

„KS v Bratislave nariadil predbežné opatrenie vo veci obchodného sporu medzi navrhovateľom Energetické centrum, a.s. a odporcom ZSE Energia, a.s., ktorý EC podal na súd nižšej inštancie ešte 29. marca 2012. Spor sa týka pôsobenia týchto spoločností ako dodávateľov elektriny v hospodárskej súťaži vo veci všeobecného upozornenia verejnosti zo strany ZSE Energia na obchodné praktiky podomových predajcov elektriny,“ uviedol v reakcii vedúci kancelárie predstavenstva a hovorca ZSE Ján Orlovský.

Zverejnené informácie a upozornenia pritom podľa neho vychádzali z konkrétnych skúseností zákazníkov ZSE Energia, pričom na praktiky obchodných zástupcov pri predaji elektriny upozornil v minulosti aj Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). „EC je jedinou spoločnosťou na otvorenom trhu s energiami, ktorá nadobudla pocit, že upozornenie zákazníkov na čo si treba dať pozor, respektíve čoho sa vyvarovať pri uzatváraní nových obchodných zmlúv, je potrebné riešiť súdnou cestou,“ myslí si Orlovský s tým, že predbežné opatrenie bude firma rešpektovať.

„Tento krok zo strany súdu nie je jeho konečným rozhodnutím v danej veci, ale len rozhodnutím predbežným, až do času, kým súd definitívne nevydá konečné rozhodnutie. Nie je vylúčené, že súd nároky EC zamietne. Vydanie predbežného opatrenia v danej veci teda neznamená, že žaloba EC je dôvodná, ale ide len o dočasnú úpravu vzájomných vzťahov medzi EC a ZSE Energia,“ upozornil. Do definitívneho rozhodnutia súdu sa musí ZSE Energia zdržať šírenia akýchkoľvek materiálov, údajov alebo informácií v akejkoľvek forme upozorňujúcich na údajné alebo možné obchodné praktiky iných dodávateľov elektriny alebo ich predajcov.

Energetické Centrum je dodávateľom elektrickej energie a zemného plynu na Slovensku. Najväčšie percento zákazníkov tvoria domácnosti a segment malých a stredne veľkých firiem. Na slovenskom trhu aktívne pôsobí od 1. januára 2010. Spoločnosť poskytuje svoje služby aj v  Českej republike, Poľsku a  Maďarsku.

ZSE Energia, a.s., Bratislava bola zapísaná do Obchodného registra SR 22. septembra 2006. Hlavným predmetom činnosti spoločnosti je obchod s elektrinou a plynom v regióne západného Slovenska aj mimo neho.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.