Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: V Nemecku podiel elektriny vyrobený v ekokapacitách vzrástol na 35 %

Najnovšie údaje publikovali Centrum výskumu slnečnej a vodnej energie v spolkovej krajine Bádensko-Württenbersko a Spolkové združenie energetiky a vodného hospodárstva.

K výsledku najviac prispeli veterné parky na pevnine i v mori. Ich výkon dosiahol za polrok 48 miliárd kilowatthodín (kWh). Z biomasy a slnečných elektrární sa pridalo 23, respektíve 22 miliárd kWh. Veterné turbíny v mori medziročne zvýšili produkciu o takmer 50 % na 9 miliárd kWh. Na prelome rokov sa totiž uviedlo do prevádzky niekoľko veterných parkov.

Nemecká energetika sa však ani v budúcnosti nezaobíde bez konvenčných tepelných elektrární. Budú zabezpečovať spoľahlivosť nemeckej elektrizačnej sústavy. V zálohe zostanú niektoré tepelné elektrárne, ale k dispozícii zostanú taktiež plynové elektrárne. Ich význam v poslednom období stúpa. Energetické kapacity idú niekedy na plný výkon, aj keď nie sú pripojené na sieť.

Výroba energie v jadrových blokoch postupne klesá. Posledný by mal byť odpojený od siete v roku 2022. O tom už pred piatimi rokmi rozhodla nemecká spolková vláda.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.