Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: V Michalovciach opäť poklesne cena tepla

„Už tretí rok po sebe Domspráv, s. r. o., od 1. januára 2016 zníži cenu tepla pre svojich odberateľov v Michalovciach. V praxi to bude znamenať zníženie nákladov na kúrenie a teplú úžitkovú vodu na jeden trojizbový byt od 30 do 50 eur ročne,“ uvádza sa v stanovisku spoločnosti.

Cena tepla v Michalovciach patrí k najnižším v regióne. V posledných rokoch jeho spotreba klesá, čo je dôsledkom komplexnej obnovy bytového fondu, ale aj objektov vo vlastníctve mesta Michalovce. Ide napríklad o základné a materské školy. Investujú tam pravidelne aj do modernizácie zdrojov a rozvodov tepla.

„Výmenu teplovodov na území mesta realizujeme postupne v súlade s plánom obnovy tepelného hospodárstva. Tieto teplovody sú v prevádzke 20 až 40 rokov. Svoju životnosť naplnili a ich výmena je preto nevyhnutná,“ ozrejmila hovorkyňa radnice Iveta Palečková.

Obnovu potrubí hradí samospráva. „Financuje sa to z mestského rozpočtu, ktorého súčasťou sú i príjmy, ktoré platí naša spoločnosť mestu za prenájom tepelných zariadení. Nájomné zodpovedá každoročne zhruba výške vynaloženej investície,“ uviedol pre TASR konateľ Domspráv, s. r. o., Metod Marek. Do obnovy siete šlo v tomto roku asi 225.000 eur.

Na ďalšie investície prispela spoločnosť sumou 70.000 eur. Financovali projektovú dokumentáciu a nákup termostatických ventilov pre michalovské materské a základné školy. Firma prispeje na tento účel aj v budúcom roku.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.