Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: V Hlinnom uvedú do prevádzky fotovoltaickú elektráreň za 2,5 mil. eur

Podľa slov manažéra projektu Michala Kandalu je celkový výkon elektrárne stanovený na 999 kilowattov a výroba elektrickej energie sa bude realizovať prostredníctvom 4162 kusov monokryštalických fotovoltaických panelov. Dodal, že nejde o pohyblivé, ale o statické zariadenia. Elektrina vyrobená pomocou slnečného žiarenia bude následne smerovať do siete Východoslovenskej distribučnej spoločnosti (VDS).

Žilinská spoločnosť si prenajala od obce pozemky na výstavbu a prevádzku elektrárne zatiaľ na obdobie 15 rokov. Celková výška vstupnej investície predstavuje podľa Kandalových slov asi 2,5 milióna eur.

„Na sklonku novembra získala stavba právoplatné kolaudačné rozhodnutie, prevádzka by mala byť spustená v najbližších dňoch po ukončení funkčných skúšok zdroja zo strany VDS,“ priblížil Kandala.

O údržbu a prevádzku elektrárne, ktorú vybudoval investor v priebehu dvoch mesiacov, sa budú starať podľa jeho slov dvaja zamestnanci.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.