Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. augusta 2017 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Talianska plynárenská firma SNAM expanduje do Albánska

SNAM len minulý týždeň podpísal dohodu s gréckou plynárenskou firmou EDA Thess s cieľom pomôcť jej pri rozširovaní a prevádzkovaní gréckej plynárenskej siete. SNAM bude svojho partnera podporovať aj pri vývoji nových technológií. Táto dohoda súvisí s plánovaným úplným otvorením plynárenského trhu v januári 2018.

SNAM v septembri minulého roka spolu s investičnou spoločnosťou Allianz Capital Partners získal 49 % v rakúskej firme Gas Connect Austria (GCA) za 601 miliónov eur. GCA je dcérou ropného koncernu OMV, jeho úlohou je prevádzkovanie vyše 900 kilometrov dlhej rakúskej siete plynovodov a zamestnáva zhruba 260 ľudí. SNAM je s 84,7 % najväčším akcionárom spoločnosti Trans Austria Gasleitung, ktorá prevádzkuje najdôležitejšie plynovody pre zásobovanie Rakúska, Talianska, Slovinska a Chorvátska. Zvyšných 15,53 % vlastní GCA.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.