Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: STEFE SK sa zúčastní na privatizačnom procese slovenských teplární

„V regiónoch sú našimi partnermi samotné mestá, ktoré majú v spoločných podnikoch významný podiel a priamy dosah na riadenie spoločnosti. Našim spoločným záujmom je definitívne stabilizovať rozvoj tepelného hospodárstva v týchto mestách z dlhodobého pohľadu tak, aby mestá mali možnosť reálne obhajovať záujmy svojich obyvateľov a aby sme spoločne udržali cenu tepla na prijateľnej úrovni,“ konštatoval.

„Najväčšiu pozornosť v privatizačnom procese preto budeme venovať najmä lokalitám, v ktorých spoločnosti skupiny STEFE SK už pôsobia ako hlavní dodávatelia tepla,“ zdôraznil.

„Naším cieľom je zároveň významne prispieť k zníženiu ekologickej záťaže teplární novými investíciami až na úroveň, na ktorú sú zvyknutí obyvatelia v technologicky vyspelých krajinách EÚ,“ dodal.

STEFE SK, a.s., Banská Bystrica je holdingová a manažérsko-servisná spoločnosť, ktorá je zároveň aj súčasťou holdingovej spoločnosti Energie Steiermark AG, Graz. STEFE SK prostredníctvom svojich dcérskych spoločností, v ktorých je väčšinovým vlastníkom, zásobuje teplom približne 200.000 ľudí na Slovensku. Z celkového počtu odberateľov tvorí 87 % bytový sektor a 13 % ostatné sektory. V mestách Banská Bystrica, Zvolen, Rimavská Sobota, Rožňava a Martin pôsobia ako partneri a spoločníci aj samotné mestá.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.