Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: SSE-D od svojho vzniku nerealizovala žiadne účtovné precenenie majetku

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) podľa Beera minulý rok uskutočnil rozsiahlu kontrolu pre stanovenie hodnoty majetku na účely regulácie, ktorá je nižšia ako účtovná hodnota majetku firmy. Na kontrole museli spolupracovať desiatky ľudí a spolu so zamestnancami ÚRSO prešli stovky tisíc položiek vrátane hĺbkovej kontroly v teréne.

Na jej základe bola regulačným úradom stanovená hodnota regulovaného majetku podobne, ako pri poslednej rozsiahlej kontrole v roku 2006. V rámci tejto kategórie nevstupujú do výpočtov položky ako marketing, odmena manažmentu, či poradenské služby.

„SSE-D však víta návrh na zmenu prístupu k stanoveniu regulovaných výnosov, ako po tom volajú niektoré politické strany, na parametre platné v roku 2016,“ zdôraznil Beer.

Predstavitelia opozičnej SaS Richard Sulík, Jana Kiššová a Karol Galek dnes na brífingu v Národnej rade SR vyhlásili, že ÚRSO pod vedením Jozefa Holjenčíka dovolil distribučným energetickým spoločnostiam preceniť často už odpísaný majetok, opätovne ho „odpisovať“ a preniesť do cien energií.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.