Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. októbra 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Skupina SSE pripravuje výpredaj nehnuteľností

SSE, ktorá sídli v Žiline, plánuje predať v novembrovej elektronickej aukcii 17 nehnuteľností. „Ide o polyfunkčné objekty, byty a pozemky v Žilinskom, Banskobystrickom a Trenčianskom kraji,“ uviedol hovorca SSE-Distribúcia Miroslav Gejdoš.

„Cieľom každej solídnej firmy je aj optimálne hospodárenie s majetkom. Z tohto hľadiska sa pre nás niektoré nehnuteľnosti stali nadbytočné. Pre niekoho iného však môžu znamenať veľa nových možností či už podnikateľských, pracovných, alebo ubytovacích,“ priblížil dôvody predaja generálny riaditeľ SSE Zdeněk Schraml.

Dcérska spoločnosť SSE-D predáva v rôznych častiach stredného Slovenska 22 budov. Niektoré z nich sa nachádzajú v krajských mestách Žilina a Banská Bystrica, pričom niekoľko ich je aj v historickom centre.

„Predaj časti neenergetického majetku je pre nás krok vpred v rámci efektivity. Pevne verím, že to bude krok vpred aj pre nových majiteľov. Aby sa obchod uskutočnil transparentne, zvolili sme formu elektronickej aukcie. Záujemcom, pochopiteľne, ponúkame aj obhliadku jednotlivých nehnuteľností,“ uviedol generálny riaditeľ SSE-D Marek Štrpka.

Elektronické aukcie sa uskutočnia v novembri. Zoznam ponúkaných nehnuteľností a viac informácií je možné nájsť na webstránkach firiem.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.