Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Spoločnosť Tado získala peniaze na ovládanie kúrenia cez mobil

Tado chce peniazmi financovať medzinárodnú expanziu a urýchliť vývoj nových produktov. Okrem iného firma vyvíja platformu pre inštalatérov, ktorá im umožní prístup k dátam zariadení od rôznych výrobcov. V súčasnosti Tado vybavuje vykurovacie a klimatizačné zariadenia doplnkovými prístrojmi, ktoré ich pripájajú k sieti. Spoločnosť však dúfa, že po čase by o jeho produkty mohli prejaviť záujem výrobcovia týchto zariadení.

Spoluzakladateľ a šéf Tado Christian Deilmann je presvedčený, že výrobcovia už pochopili dôležitosť inovácií. Inteligentné riadenie kúrenia by mohlo napríklad ponúknuť voľbu medzi rôznymi druhmi energie. Tado v súčasnosti podniká v 12 európskych krajinách a plánuje vstúpiť aj do ďalších. V USA je prítomný s pomocou partnerov, akými sú obchodné reťazce Best Buy a Home Depot, ako aj mobilný operátor AT&T.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.