Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. marca 2015 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

Solárna elektráreň bude slúžiť predovšetkým ako učebná pomôcka

„Viac rokov sme sa snažili, aby sme niečo takéto mali a konečne sa nám to podarilo. Dôležitá bola výdatná pomoc viacerých okolitých firiem. Pracujú v nich mnohí naši úspešní absolventi, ktorí nám vyšli ochotne v ústrety,“ uviedol pre TASR riaditeľ SOŠE Milan Daniš s tým, že celkové náklady dosiahli sumu 6000 eur.

Zároveň zdôraznil, že združením mimorozpočtových prostriedkov vrátane nadačného príspevku získali jedinečnú praktickú učebnú pomôcku. „Dvaja šikovní tretiaci skonštruovali sekundárne monitorovanie, aby sme mohli činnosť elektrárne kontrolovať prostredníctvom internetu kedykoľvek a odkiaľkoľvek,“ vysvetlil Daniš.

„Zobrali sme to ako výzvu využiť nadobudnuté vedomosti a zdokonaliť sa v tejto problematike. Verím, že nám to pomôže aj pri hľadaní zamestnania,“ dodal Jakub Gordoš, ktorý so spolužiakom Tomášom Kuraňkom postúpil so spomínaným projektom do celoštátneho finále súťaže o využívaní alternatívnych zdrojov Enersol SK.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.