Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Slovenské elektrárne získali ocenenie EÚ za podnikanie a biodiverzitu

Slovenské elektrárne od mája 2007 do súčasnosti v spolupráci s Tatranským národným parkom (TANAP) podporujú napríklad záchranu a zvyšovanie populácie tatranského svišťa, kamzíka, pstruha potočného, sokola sťahovavého, orla skalného, orla krikľavého a monitoring vzácnych šeliem – rysa ostrovida a vlka dravého.

„Priemer ročnej finančnej podpory zo strany Slovenských elektrární predstavoval 12.000 až 15.000 eur. Od roku 2007 sa tak poskytlo na podporu revitalizácie tatranskej prírody približne 60.000 eur, čo nie je veľká suma na takýto výsledok. Peniaze šli aj na výchovu nových profesionálov, najmä však na technológie, ktoré experti TANAP-u potrebovali na revitalizáciu biotopov,“ uviedol pre TASR vo štvrtok (14. 6.) po oznámení o získaní ceny v Európskom informačnom centre Európskej komisie (EK) v Bratislave riaditeľ komunikácie Slovenských elektrární Michele Bologna.

Porota EK zložená z 20 expertov z európskych a vnútroštátnych orgánov pri udeľovaní ceny dospela k názoru, že okrem podpory sústavy Natura 2000 a vytvárania udržateľných verejno-súkromných partnerstiev Slovenské elektrárne do projektu zapojili zamestnancov aj miestne obyvateľstvo.

Ocenenie za podnikanie a biodiverzitu sa udeľuje spoločnosti, ktorá preukázateľne dosiahla výnimočné výsledky pri zastavení straty biodiverzity a podpore prírodných ekosystémov.

Slovenské elektrárne, a.s., sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. V apríli 2006 sa jej hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel Produzione so 66-% podielom. Zvyšných 34 % akcií vlastní Fond národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR. Spoločnosť ku koncu roka 2011 zamestnávala 5374 pracovníkov.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.