Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Slovenské elektrárne začnú v nedeľu generálku na 2. bloku AE Mochovce

„Rozšírená odstávka je plánovaným postupom, ktorého dĺžka neprekročí trvanie bežných výmen paliva a údržby, pretože zahŕňa testovanie a čistenie tlakovej nádoby reaktora,“ uviedla. Tlaková nádoba reaktora je určená na priebeh štiepnej reakcie a dopad vyplývajúci z ožiarenia, tlaku a teploty v priebehu prevádzky AE.

Rozšírená odstávka sa robí raz za štyri roky. Počas nej sa bude opravovať systém technickej vody, automatizované systémy a elektrický systém a uskutoční sa výmena systému vnútroreaktorovej kontroly. Práce na údržbe v primárnom okruhu zahŕňajú revíziu chladiacich čerpadiel reaktora, ako aj realizáciu projektu ďalšieho znižovania objemu rádioaktívnych odpadov z prevádzkovania elektrárne.

SE, a. s., Bratislava sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe. Po ukončení privatizácie v apríli 2006 Enel S.p.A. kontroluje 66 % spoločnosti a zvyšných 34 % vlastní Fond národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva a výstavby SR.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.