Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Slovenské elektrárne chcú zvýšiť odolnosť Mochoviec voči zemetraseniu

Od úspešného uchádzača bude spoločnosť požadovať vypracovanie a dodanie seizmického konceptu, ktorý bude obsahovať vypracovanie a dodanie výpočtov pre seizmické zodolnenie prvého a druhého bloku EMO pre novú hodnotu seizmického ohrozenia.

„Koncept stanoví postupy hodnotenia pre EMO12 už prevádzkovanej elektrárne, s maximálnym využitím už zrealizovaných seizmických zodolnení a bude pokrývať komplexný program prehodnotenia stavebných objektov, konštrukcií, systémov a komponentov aj vo väzbe na dostavbu tretieho a štvrtého bloku EMO,“ uvádzajú Slovenské elektrárne v podmienkach vypísanej súťaže.

Jadrové elektrárne v SR podľa informácií Úradu jadrového dozoru SR už v projektoch rátali so zemetrasením. V lokalite Jaslovské Bohunice (EBO) projekt počítal so zemetrasením s intenzitou 8. stupňa medzinárodnej stupnice MSK 64. V lokalite Mochovce by jadrové bloky mali zniesť stupeň 7,4 uvedenej stupnice.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.